Międzynarodowy Turniej Szachowy im. ks. biskupa Jerzego Dąbrowskiego


Działo się to 14 lutego 1991r.Do szkoły w Marzeninie przybył na wizytację ksiądz biskup Jerzy Dąbrowski.Wspaniały człowiek, przyjaciel dzieci i miłośnik szachów. Wracając z Marzenina do Warszawy zginął tragicznie...W księdze pamiątkowej pozostawił następujące słowa:

„Osiągnie się możliwe, gdy niemożliwego się wymagać będzie”


Rok później...Aby uczcić pamięć księdza biskupa Jerzego Dąbrowskiego nauczyciel tutejszej szkoły i wielki miłośnik „królewskiej gry” Leszek Nowacki zorganizował Międzynarodowy Turniej Szachowy.

Uroczyste otwarcie Turnieju Szachowego odbyło się 4 lutego 1992 roku, na które przybył ksiądz Prymas Józef Glemp.Dokonał honorowego otwarcia.Następnie rozpoczął partię szachową z jednym z młodszych uczestników turnieju-Przemysławem Cypryańskim.

W tym pierwszym turnieju wzięło udział 27 dziewcząt i 35 chłopców z Łotwy, Rosji oraz różnych stron Polski.

Wśród dziewcząt najlepszą okazała się zawodniczka rosyjska Anna Rodionowa.Natomiast w grupie chłopców pierwsze miejsce zdobył Vilerts Aivars z Łotwy.


Prezentacja - plik do pobrania PDF


Zapraszamy do zapoznania się z artykułami i zdjęciami na stronie Widaomości Wrzesińskich link: https://wrzesnia.info.pl/pl/13_sport/719_szachy
Polecane serwisy
Ministerstwo Edukacji Narodowej Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Ośrodek Rozowju Edukacji Kuratorium Oświaty w Poznaniu Września
Mapka dojazdu
Kontakt
Samorządowa Szkoła Podstawowa
im. Marii Konopnickiej
w Marzeninie

ul. Ks. Twardego 22
62-301 Marzenin

tel. 61 438 80 86
fax 61 438 80 86
e-mail: ssp-marzenin@wrzesnia.pl
Godziny pracy sekretariatu

Poniedziałek - Piątek
8.00 - 15.00

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone ssp-marzenin.wrzesnia.pl

Projekt i wykonanie: AJT Project