Podsumowanie działań projektu Mega Misja w klasach 1-3.

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas pierwszej, drugiej i trzeciej brali udział w projekcie Mega Misja.
Projekt ten koncentrował się na rozwijaniu kompetencji medialnych i cyfrowych wśród dzieci. Celem programu było zwiększenie świadomości i umiejętności dzieci w zakresie korzystania z mediów, komunikacji oraz bezpieczeństwa w środowisku cyfrowym.
Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem przez cały rok szkolny. Zajęcia były prowadzone regularnie, co tydzień, a uczniowie zdobywali punkty za wykonane zadania. Zadania te były realizowane według ich własnych pomysłów, co dodatkowo motywowało dzieci do kreatywnego podejścia i samodzielnego myślenia.
W trakcie zajęć poznali różne zagadnienia. Nauczyli się wyszukiwać i weryfikować informacje z różnych źródeł.
Przykładowe zadania obejmowały analizowanie artykułów prasowych i korzystanie z encyklopedii internetowych.
Poznały różne rodzaje mediów, ich funkcje oraz wpływ na społeczeństwo.
Poznali specyfikę języka używanego w różnych mediach, analizując przykłady z gazet, telewizji i Internetu.
Dowiedzieli się o podstawowych prawach autorskich oraz zasadach korzystania z materiałów dostępnych online, miały okazję do tworzenia własnych treści.
Poruszane były tematy związane z ochroną danych osobowych, bezpiecznym korzystaniem z Internetu oraz rozpoznawaniem zagrożeń online.
Dyskutowali o etycznych aspektach korzystania z mediów, w tym o szacunku do innych użytkowników oraz odpowiedzialności za swoje działania w sieci.
Dzieci poznały podstawowe pojęcia związane z funkcjonowaniem mediów jako przedsiębiorstw, takie jak reklama i sponsoring.
Rozwijane były umiejętności obsługi komputerów, tabletów oraz korzystania z aplikacji edukacyjnych.
​Nauczyli się zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń mobilnych, w tym ustawień prywatności i ochrony przed szkodliwymi aplikacjami.
Dzięki uczestnictwu w projekcie Mega Misja uczniowie znacznie poszerzyli swoje kompetencje medialne i cyfrowe. Zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogli wykorzystywać zarówno w życiu codziennym, jak i w dalszej edukacji.
Za swoje zaangażowanie i ciężką pracę wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni. Otrzymali dyplomy i certyfikaty potwierdzające ich udział w projekcie, a także upominki z logo Mega Misji. Projekt zakończył się sukcesem, przynosząc wiele satysfakcji zarówno dzieciom, jak i nauczycielom.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich wkład i entuzjazm.

Agnieszka Przybylska
Adrianna Szkoda

Zapraszamy do obejrzenia filmu. 

 
Dodano: poniedziałek 17 czerwca 2024
Galeria zdjęć
Polecane serwisy
Ministerstwo Edukacji Narodowej Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Ośrodek Rozowju Edukacji Kuratorium Oświaty w Poznaniu Września
Mapka dojazdu
Kontakt
Samorządowa Szkoła Podstawowa
im. Marii Konopnickiej
w Marzeninie

ul. Ks. Twardego 22
62-301 Marzenin

tel. 61 438 80 86
fax 61 438 80 86
e-mail: ssp-marzenin@wrzesnia.pl
Godziny pracy sekretariatu

Poniedziałek - Piątek
8.00 - 15.00

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone ssp-marzenin.wrzesnia.pl

Projekt i wykonanie: AJT Project