Klasa pierwsza z wizytą w bibliotece szkolnej.

W dniu 21 maja nasza klasa uczestniczyła w lekcji bibliotecznej, która odbyła się w szkolnej bibliotece. Prowadzącym zajęcia był pan Rafał, który w bardzo ciekawy sposób przybliżył nam różne aspekty funkcjonowania biblioteki.
Pan Rafał opowiedział nam o pracy bibliotekarza. Poznaliśmy różne zadania, jakie wykonuje na co dzień bibliotekarz – od wypożyczania książek, przez ich konserwację.Pan Rafał podkreślił, jak ważna jest rola bibliotekarza w promowaniu czytelnictwa i zachęcaniu do sięgania po książki.
Na początku pan Rafał zapoznał nas ze zbiorem książek dostępnych w bibliotece. Dowiedzieliśmy się, że biblioteka dysponuje bogatym zasobem literatury, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pan Rafał pokazał nam różne rodzaje książek – od klasyki literatury dziecięcej, przez książki przygodowe, aż po nowości wydawnicze. Szczególnie zainteresowały nas pięknie ilustrowane książki dla najmłodszych czytelników.
W dalszej części zajęć wprowadził nas w tajniki katalogowania książek. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda proces katalogowania, na czym polega numeracja książek oraz jakie informacje są zawarte w karcie katalogowej. Było to dla nas niezwykle ciekawe doświadczenie, ponieważ mogliśmy zobaczyć, jak dużo pracy wymaga utrzymanie porządku w bibliotece.
Kolejnym punktem programu było czytanie wierszy. Pan Rafał wybrał kilka wierszy znanych polskich poetów, które przeczytał na głos. Słuchaliśmy z ogromnym zainteresowaniem, a barwna interpretacja pana Rafała sprawiła, że każdy wiersz nabrał wyjątkowego charakteru.
Następnie, inspirowani usłyszanymi wierszami, przystąpiliśmy do rysowania ilustracji do wybranych utworów. Każdy z nas mógł wybrać swój ulubiony wiersz i stworzyć do niego własną ilustrację. Prace były bardzo różnorodne i kreatywne, co pokazało, jak różnie można interpretować ten sam tekst literacki.
Lekcja biblioteczna była dla nas nie tylko okazją do pogłębienia wiedzy o książkach i bibliotece, ale także inspirującym doświadczeniem, które z pewnością zachęci nas do częstszych odwiedzin w bibliotece.
Dziękujemy panu Rafałowi za interesujące zajęcia i już nie możemy się doczekać kolejnych wizyt w bibliotece.

Wychowawca i uczniowie klasy pierwszej
Dodano: poniedziałek 17 czerwca 2024
Galeria zdjęć
Polecane serwisy
Ministerstwo Edukacji Narodowej Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Ośrodek Rozowju Edukacji Kuratorium Oświaty w Poznaniu Września
Mapka dojazdu
Kontakt
Samorządowa Szkoła Podstawowa
im. Marii Konopnickiej
w Marzeninie

ul. Ks. Twardego 22
62-301 Marzenin

tel. 61 438 80 86
fax 61 438 80 86
e-mail: ssp-marzenin@wrzesnia.pl
Godziny pracy sekretariatu

Poniedziałek - Piątek
8.00 - 15.00

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone ssp-marzenin.wrzesnia.pl

Projekt i wykonanie: AJT Project